Kraków

noclegi ze śniadaniami w najlepszej cenie

Kraków to doskonałe miejsce na weekendowy wypad lub nawet nieco dłuższy urlop

Miasto to oferuje wiele atrakcji turystycznych dla osób o bardzo zróżnicowanych upodobaniach. Planując wycieczki można w rozkładzie dnia zawrzeć zarówno zwiedzanie przepięknych zabytków architektonicznych, jak i odpoczynek na łonie przyrody bądź aktywne korzystanie z terenów rekreacyjnych. Jakie miejsca warto koniecznie odwiedzić spędzając wakacje w stolicy małopolski i okolicach?

Apartamenty w Krakowie

Planując dłuższy pobyt w Krakowie, warto wcześniej przemyśleć, jaki nocleg będzie najlepszym rozwiązaniem. Kraków posiada bardzo bogatą bazę noclegową, ze znalezieniem odpowiedniego noclegu nie powinno być problemu. Przy dłuższych pobytach turystycznych dobrym rozwiązaniem będą apartamenty na wynajem, które dają duży komfort wypoczynku. Cenowo to również bardzo dobra opcja - zdecydowanie tańsza niż wynajęcie pokoi hotelowych dla kilku osób.

Podobnie jest w okolicy: noclegi w górach są dostosowane do różnych osób, posiadających zróżnicowane preferencje. Mieszkania wakacyjne w górach znaleźć można bez problemu, choć oczywiście ich liczba jest ograniczona. Na szczęście jest sporo pokoi gościnnych oraz pensjonatów, w których pokoje gościnne dla 2, 3, czy 4 osób znajdziemy bez większego problemu.

  • Stare Miasto - spacer wokół rynku. Pobyt w Krakowie warto rozpocząć od spaceru wśród przepięknych budynków otaczających rynek na Starym Mieście. Jest to bardzo stara część miasta, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W sezonie letnim jest to miejsce gwarne i tłoczne, warto odwiedzić tętniące życiem ogródki restauracyjne. Starówka może być także urokliwa w chłodniejszych miesiącach - miejsca ilość turystów sprzyja eksplorowaniu ukrytych zakamarków. 
  • Ogród Świateł doskonałą atrakcją dla najmłodszych. Wybierając się na urlop z całą rodziną warto zaplanować kilka atrakcji, które spodobają się dzieciom. Jednym z polecanych miejsc, które są zdecydowanie warte odwiedzenia jest Ogród Świateł. Jest to obecnie największy Lighting Show dostępny w Polsce. Multimedialna wystawa świetlna wykorzystuje motywy Alicji w Krainie Czarów. Uwagę najmłodszych z pewnością przyciągną tunele świetlne, pojawiające się bajkowe postaci oraz widowiskowe instalacje. W okresie bożonarodzeniowym można nawet odwiedzić tu domek Świętego Mikołaja. Co pół godziny - po godzinie 16:45 odbywa się multimedialny pokaz laserowy zaprojektowany do muzyki filmowej autorstwa Tima Burtona. Atrakcja ta dostępna jest dla turystów od października do lutego. 
  • Kopalnia soli w Wieliczce. W nieco dalszej odległości znajduje się kopalnia soli w Wieliczce. Jest to jednak tak atrakcyjne miejsce, że warto poświęcić czas na dojazd samochodem. Jest to skarb narodowy na światową skalę. Na trasie można zobaczyć solne kalafiory, podziemne jeziora o szafirowej barwie oraz solne rzeźby wykonane przez górników. Ogromne wrażenie na odwiedzających wywiera komora powstała ku czci Karla Franza z ogromnym, widowiskowym żyrandolem. 
  • Ogród doświadczeń czyli Sensoryczny Park Edukacyjny. Kolejną atrakcją, którą warto odwiedzić jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Wzorowany jest na podobnym obiekcie umiejscowionym w Norymberdze. Piękny zielony teren wydzielony w Parku Lotników Polskich mieści ponad 60 różnych urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki oraz mechaniki. Warto odwiedzić to miejsce - zarówno samemu, jak i podczas urlopu z całą rodziną. 

© villavincentow.pl - Tanie noclegi / Kraków - Zakopane / Oferta całoroczna